هماهنگی برای دورهمی

احتمالا براتون پیش اومده برای ملاقات با یک نفر چندین بار ساعت ها رو با هم هماهنگ کردید تا به یک ساعت مناسب برای طرفین رسیدید. این موضوع وقتی تعداد نفرات بیش از دو نفر می شوند هم به صورت تصاعدی سخت تر می شه. این موضوع در تیم های ریموت که در ساعت های مشخصی کنار هم نیستند (حتی در Time Zone های متفاوتی هستند) نیز بیشتر نمود پیدا می کنه.

خوشبختانه سرویس های مناسبی برای حل این مشکل ایجاد شده که در این نوشته قصد دارم به چند تا از اون ها اشاره کنم. در تمامی این سرویس ها شما زمان های مشخصی را در روزهای مشخص انتخاب می کنید تا دیگران ساعت(های) مناسب برای خودشون را از بین آن ها انتخاب و به شما در تعیین یک زمان مشخص که برای همه مناسب هست، کمک کند.

دورهمی های بیش از دو نفر

Doodle

این سرویس بستر مناسبی برای هماهنگی دورهمی های دو نفر و بیشتر در اختیار شما قرار می دهد. نسخه رایگانش امکانات لازم برای هماهنگی رو در اختیارتان قرار می دهد. استفاده از سرویس ساده هست و امکانات مناسبی هم دارد.

دارا بودن اپ موبایل، عدم نیاز به ثبت نام از دیگر مزایای این سرویس هست. تصویر زیر گویای فرآیند کار هست:

doodle-1

Invite

microsoft-invite

این برنامه که تنها برای پلتفرم iOS توسط مایکروسافت آماده شده یک محیط ساده برای تنظیم جلسات در اختیارتان قرار می دهد. محیط مناسب و سادش از مزایاش هست و البته چون از سری پروژه های گاراژ مایکروسافت هست، نمی شه خیلی روش حساب باز کرد (ممکنه فردا بیدار بشید ببنید سرویس رو تعطیل کردن!).

تنها برای ساختن یک برنامه دورهمی نیاز به برنامه iOS دارید و دیگران می توانند از طریق محیط وب اطلاعات خودشون را ارسال کنند.

NeedToMeet

neet2meet

راستش من باگ های زیادی از این سرویس دیدم، محیطش هم چندان جالب نیست ولی تبلیغات مناسبی براش شده. نمی دونم، شاید گزینه خوبی باشه. می تونید خودتون هم یک بررسی بکنید.

دورهمی های دو نفری

Sunrise Meet

sunrise-meet

اما برای هماهنگی بین خودتون و یک شخص دیگر راه حل بسیار ساده تری هم وجود داره و اون استفاده از قابلیت Meet در تقویم Sunrise هست که به راحتی و با سرعت بالا می توانید این هماهنگی را انجام بدهید. کافیه این صفحه را مشاهده کنید تا با روند کار آشنا شوید.

Comments are closed.