Sunrise، تقویم جدید شما

به شخصه از زمانی که دارم از سرویس Sunrise به عنوان تقویم آنلاین استفاده می کنم، کارهام بسیار منظم تر و بهتر شده و همین باعث شد یک مطلب در رابطه با معرفی این سرویس فوق العاده بنویسم.

این استارتاپ وقتی متوجه شد شرکت گوگل خیلی به تقویم خودش اهمیت نمی ده و رابط کاربری ضعیفی هم داره تصمیم به ایجاد یک رابط کاربری بر روی بستر Google Calendar گرفت و همین رویه رو با ایجاد اپلیکیشن های موبایل توسعه داد.

مشخص کردن تاریخ و زمان در بسیاری از سرویس ها وجود دارد. بطور مثال:

  • در سیستم های مدیریت کارها، تسک های شما می تواند دارای روز و زمان باشد
  • در فیس بوک رویدادها تاریخ و زمان دارند
  • در برنامه های کنترل سورس نظیر Github بخش Milestone ها دارای زمان مشخص هستند

برای کاراتر کردن تقویم، Sunrise قابلیت افزودن این روزها را به تقویم شما اضافه کرده. بطور مثال در تصویر:

screenshot-calendar.sunrise.am 2015-10-16 10-22-54

می بینید که من اکانت های مختلفی که دارم رو به تقویمم اضافه کردم و با استفاده از این قابلیت می توانم به راحتی کلیه کارها و رویدادهای مرتبط با خودم که دارای زمان و تاریخ مشخص هست را در یک محل مشاهده کنم.

این گروه انقدر خوب کار کرد به طوری که نیویورک تامیز از آنهابه عنوان بهترین تقویم iOS نام برد و همین فعالیت ها باعث شد تا شرکت مایکروسافت حدود 8 ماه پیش این سرویس را خریداری کند (جالب اینجاست که هنوز بعد از این مدت این سرویس نسخه ای برای ویندوز فون ندارد!).

sunrise

برای استفاده از این سرویس کافیست با استفاده از اکانت گوگل ( Gmail ) خودتون وارد سایت شوید تا به تمامی تقویم های گوگل تان دسترسی داشته باشید. در حقیقت این سرویس یک جایگزین کامل برای رابط کاربری تقویم گوگل هست چراکه Eventهایتان را می توانید به صورت مستقیم از روی Sunrise مدیریت کنید.

اگر شما کاربر تقویم گوگل باشید مطمئنا خیلی سریع با محیط Sunrise ارتباط برقرار می کنید. اگر هم کاربر تقویم های آنلاین نیستید، محیط خوب و روان این سرویس می تواند باعث شود کارهایتان را بر روی آن مدیریت کنید.

قابلیت ایجاد در سرویس هایی نظیر Wunderlist, Asana و …

یک قابلیت خیلی خوب دیگه امکان ایجاد یک تسک در Wunderlist در یک روز خاص بصورت مستقیم از Sunrise است. این قابلیت روی برخی از سرویس های دیگر نظیر Asana و Todoist هم کار می کند و خب برای کاربران این سرویس ها بسیار مفید و کارا هست.

تقویم شمسی

تنها نکته منفی ای که این سرویس نسبت به Google Calendar داره عدم نمایش تاریخ شمسی است. برای حل این مشکل می توانید با اضافه کردن این آدرس به تقویم گوگل آن را حل کنید (راهنما: مراجعه به این صفحه و مطالعه بخش Add using a link).

جمع بندی

در طول امسال هیچ سرویسی رو به اندازه Sunrise به دوستان و اطرافیانم توصیه نکردم. کارکرد عالی و بدون مشکل در تمامی بخش ها. پیشنهاد می کنم با اضافه کردن دیگر سرویس هایی که استفاده می کنید نظیر Trello، Evernote و… به این سرویس از آن بیشتر لذت ببرید.