انگیزه هایی برای نوشتن

دوستان و همکاران زیادی دارم که از طریق نوشتن در اینترنت، فعالیت در شبکه های اجتماعی و پروژه هایی همچون وردپرس فارسی باهاشون آشنا شدم، دوستانی که به داشتن اونها افتخار می کنم و از هم صحبتی با اون ها لذت می برم.

یکی از مهمترین انگیزه های من برای نوشتن همین آشنایی بیشتر با دیگران هست. قصد دارم توی این مطلب در مورد انگیزه هایی که خودم برای نوشتن در اینجا داشتم رو بنویسم. امیدوارم خیلی های دیگه هم شروع به نوشتن کنند، چراکه نوشتن در یک کلمه، فوق العادس.

  • ارتباطات بیشتر
  • تولید محتوا
  • پرسنال برندینگ
  • مستند سازی

این ها 4 دلیل اصلی من برای نوشتن هست. در ادامه هر کدام را بیشتر توضیح می دهم:

ارتباطات بیشتر

امروزه دنیا، دنیای ارتباطات هست. هرچقدر حوزه ارتباطی مفید شما با اطرافیان و دیگران بیشتر و بهتر باشه شانس موفقیت شما نیز بیشتر خواهد بود.

شبکه های اجتماعی امروزه تعریف جدیدی از ارتباطات در حوزه وب را ایجاد کرده اند اما هنوز وبلاگ سکویی مناسب برای انتشار تفکرات و ذهنیات شخصی و به اشتراک گذاری اون با دیگران هست.

تولید محتوا

همیشه بهبود وب فارسی رو جز یکی از مسئولیت ها و وظیفه خودم می دونستم چراکه اعتقاد دارم در این زمینه پتانسیل بسیار بالایی وجود دارد که متاسفانه به آن توجه مناسبی نمی شود.

و البته، من به نوشتن علاقه زیادی دارم.

پرسنال برندیگ ( + )

پرسنال برندینگ واژه نسبتا جدیدی هست و البته فعالیتی بسیار اثر گذار. در این وبلاگ قصد دارم بیشتر در این مورد بنویسم و حتی یکی از دسته بندی های اصلی وبلاگ رو به همین مورد اختصاص دادم. اگر در این رابطه می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید پیشنهاد می کنم وبلاگ امیر مهرانی را بخوانید.

مستند سازی

یادداشت برداری، دسته بندی و مدیریت اطلاعات با حجم اطلاعات کنونی کاری اجتناب ناپذیر هست. من برای مدیریت اطلاعاتم از برنامه Evernote استفاده می کنم و در آینده مطمئنا بیشتر در مورد آن توضیح خواهم داد، اما وبلاگ را جایی می دانم برای مستند سازی اطلاعاتی که:

  • نیازمند کامل شدن توسط دیگران را دارد
  • برای عده ای مفید و قابل استفاده است
  • اطلاعاتی که در آینده با آنها به دفعات برخورد خواهیم داشت

Comments are closed.