تبدیل چیزهای خوب به عادت

همه ما دوست داریم در زندگی آدم موفق و شادی باشیم و البته هر کدام اهداف و مسیرهای خاص خودمان را داریم. در این بین روزانه مقالات و کتاب های زیادی در رابطه با موفقیت و افزایش خوشحالی و امثالهم تولید می شه که فکر می کنم همه ما حداقل یکسری از این مطالب را مطالعه کردیم. همه ما تصور و ذهنیتی از خودمان و راهمان داریم، تقریبا می شه گفت کمتر کسی هست که بگه من نمی دونم چطور باید در زندگی شاد و موفق بود. در کمترین حالت کارهای ساده ای را فکر می کنیم که اگر انجام دهیم می توانیم موفق تر باشیم بطور مثال صبح ها زود از خواب بیدار شدن، یادگیری زبان های دیگر نظیر انگلیسی و فرانسوی، ورزش کردن روزانه و کلی چیزای دیگه.

پس تا به اینجا فکر می کنم شما هم مثل من هم نظر باشید که مشکل ندونستن راه و کار نیست، بلکه انجام ندادن اون هاست.

شمارو نمی دونم ولی خود من زمانی که یکسری از این کتاب های موفقیت و مطالب رو مطالعه می کنم بسته به نوع مطلب یک انرژی خوبی شکل می گیره که بعله، من باید این وضعیت رو درست کنم و از همین الان هم شروع می کنم… اما! این انرژی می تونه یک لحظه تا یک مدتی وجود داشته باشه و به مرور زمان کمتر و کمتر و در آخر می بینم هیچ تاثیری بوجود نیمده.

navid-coachme

چرا؟

من نه متخصصم نه ادعایی دارم، واسه همین فکر نکنم بتونم جوابی به این سوال بدم اما یک موردی که به خود من کمک کرده و فهمیدم اینه که باید سعی کرد کارهای خوب رو به عادت تبدیل کنم.

چطور؟

مطمئنا نمی شه یک نسخه برای تمامی آدم ها نوشت. اما حداقل توی این مدت اخیر برنامه ای پیدا کردم با نام Coach Me که هدفش همین موضوع هست و می تونه در این مسیر کمک کننده باشه. این برنامه یک بستر برای قراردادن افرادی در سرتاسر دنیا که قصد دارند کارهای ساده و خوبی نظیر بیدار شدن در ساعتی مشخص، ورزش صبحگاهی و… آماده کرده تا این افراد بتوانند با یکدیگر در ارتباط باشند و از تجربیاتشون صحبت کنند.

coachme-goal

در نتیجه شما لیست از این کارها را می توانید در برنامه پیدا کنید و اگر چیزی یافت نکردید می توانید هدف خودتان را تعریف کنید و برای آن برنامه بچینید. بطور مثال چند روز در هفته قرار هست به این هدف برسم و در کنار این از برنامه که با یادآوری اهدافتان به شما کمک می کند نیز می توانید استفاده کنید.

پیشنهاد می کنم خیلی سخت نگیرید و برای شروع با اهداف ساده تری شروع کنید و تعداد رسیدن به اهداف در هفته را به مرور بالا ببرید. در حقیقت استمرار در انجام مهمتر از حجم و دفعات انجام است.

این برنامه دارای نسخه وب، iOS و اندروید می باشد و استفاده از آن رایگان است.