تجربه 6 ماه کار با سرویس Beanstalk

سایت Beanstalk یک سرویس دهنده Git و SVN هست. قبلا در مورد گیت مطالبی نوشتم که می توانید با مراجعه به این آدرس، آنها را مشاهده کنید.
روزی که ما به دنبال یک سرویس دهنده Git که مخازن خصوصی ارائه بده بودیم، با این سرویس دهنده آشنا شدیم.

قصد ندارم وارد جزئیات بشم. در مجموع 2 دلیل عمده برای استفاده از این سرویس باعث شد آن را انتخاب کنیم:

1- برخلاف Bitbucket هنگام کامیت کردن و ارسال کارها نیازی به فیلتر شکن نبود (این مشکل هم اکنون برای Bitbucket حل شده است).

2- این سرویس یک قابلیت ویژه با نام Deployments داره که من نمونش رو جای دیگه ای ندیدم. نحوه کار هم به این صورت هست که می توانید مخزن گیت خود را به هرجایی با پروتکل هایی مثل FTP, SSH و … متصل کنید تا بعد از هر کامیت آن را در آدرس مذکور آپلود کند.

این سرویس بسیار خوب و سریع عمل می کند.

در مجموع تو این مدت هیچ مشکلی با سرویس دهی آن نداشتیم و یک مورد که درخواست پشتیبانی و سوال داشتیم در کمتر از یک دقیقه به بهترین شکل پاسخ داده شد.

اما دیگر نکات:

ارسال هدیه

slideshow_3

بعد از سه ماه کار با این سرویس، ایمیلی دریافت کردیم که بعد از تشکرات و… درخواست ارسال مشخصات برای ارسال هدیه هایی برای اعضای تیم از طرف این سرویس دهنده بود. هدایایی که شامل موارد چون ماگ، زیر لیوانی، استیکر و… می شد. این حرکتی جالب بود که می تونه درست های جالبی در زمینه بازاریابی و مشتری مداری داشته باشه.

سیستم Code Review

مبحث Code Review در زمینه توسعه نرم افزار اهمیت بسیار بالایی دارد. در همین رابطه اخیرا این سایت قابلیتی با همین عنوان افزوده که بسیار جالب هست (جهت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مذکور مراجعه فرمائید).

ترک این سرویس دهنده

bitbucket_logo

شاید دلیل اصلی نوشتن این مطلب این بود که به تازگی تصمیم گرفتیم از این سرویس دهنده به Bitbucket مهاجرت کنیم. احتمالا براتون سوال شده چرا؟ جواب ساده هست: پول!

پلنی که ما استفاده می کردیم شامل 5 نفر کاربر و 10 مخزن Git بود و ماهیانه 15دلار هزینه داشت. اما پلن رایگان سایت Bitbucket شامل تعداد نامحدود مخزن گیت و 5 کاربر هست که فعلا جوابگوی نیاز ما هست.

در حقیقت دو دلیلی که باعث شده بود از این سرویس استفاده کنیم، حل شده بود. بنابراین این ماه با Beanstalk خداحافظی خواهیم کرد.