لذت خواندن

هر روز هزاران مقاله مفید در اینترنت منتشر می شه. حالا اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید که وقت زیادی از روزشان را به خواندن این مقالات و محتوای موجود در اینترنت صرف می کنند، پس بنابراین به راحت خواندن محتوا اهمیت بسیار بیشتری می دهید.

وب سایت های مختلف، طرح های مختلف، ارائه های متفاوت در کنار تبلیغات رنگارنگ… راه حل چیست؟

خوشبختانه راه حل و سرویس های زیادی وجود دارد. یکی از این سرویس ها که من چندی هست خیلی زیاد ازش استفاده می کنم، سرویس Pocket هست. حالا این سرویس چی کار می کنه؟

این سرویس قبلا با نام Read it later شناخته می شد و کارش گرفتن مقالات و محتواهای مورد نظرتان و ارائه اون به روش های مختلف در قالبی ساده، خوانا، تمیز و زیبا است.

کار با این سرویس بسیار راحت هست، کافیست بعد از ثبت نام برای راحتی کار بیشتر، اکستنشن آن را بر روی مرورگر خود نصب کرده و صفحات مورد نیازتون رو با یک کلیک به این سرویس ارسال کنید.

همونطور که لازمه هر سرویس این روزهای دنیای تکنولوژی و وب هست، این سرویس نیز با ارائه اپلیکیشن بر روی بستر iOS و اندروید به شما این اجازه را می دهد که بصورت آفلاین به مطالعه مقالات مورد نظرتان در موبایل یا تبلت خود بپردازید و این گزینه ای عالی برای من بود تا در زمان های مرده نظیر مسیرهای تردد، دقایق انتظار ویا نوشیدن یک فنجان قهوه یا چای به مطالعه این مطالب مشغول باشم.

البته این سرویس نمونه های مشابه و بسیار خوبی نیز دارد که می توان از معروفترین آن ها به InstaPaper، Evernote Clearly و Readability اشاره کرد.

این سرویس ها در کنار RSSخوان ها نظیر Feedly می تواند علاوه بر افزایش سرعت خواندن محتوای مورد نظرتان این فرایند را بیشتر از قبل برایتان لذت بخش کند.

همچنین با سرویس هایی همچون IFTTT نیز می توانید کارهای هیجان انگیز بسیار را نیز انجام بدید و در زمانتان بازهم صرفه جویی کنید.