معرفی نویسنده و کتاب: پیتر سنگه و پنجمین فرمان

از نویسنده های مورد علاقه ای که موقع خواندن کتاب هاش واقعا لذت می برم، آقای پیتر سنگه استاد دانشگاه MIT و نویسنده کتاب پنجمین فرمان است (کتاب مذکور حدود 20 سال پیش نوشته و کماکان نیز جز کتاب های معتبر در حوزه مدیریت محسوب می شود). در ادامه به معرفی چند کتاب از این نویسنده که اکثرا در قالب یک گروه فعالیت می کند، می پردازم:

پنجمین فرمان

1100135L

این کتاب معروفترین اثر پیتر سنگه می باشد که البته در سال 2006 ویرایش جدیدی از آن منتشر شده است و تا جایی که من اطلاع دارم نسخه ای که هم اکنون در بازار داخلی توسط سازمان مدیریت صنعتی ترجمه و در دسترس است ویرایش اول این کتاب می باشد.

اگر می خواهید وارد دنیایی که پیتر سنگه آنرا توصیف کرده شوید بهتر است از همین کتاب آغاز کنید جایی که در آن در تئوری ها و نمونه هایی از خلق سازمان های یادگیرنده، چرخه های و… می خوانیم. این کتاب را می توانید از وب سایت بخوان دات کام بصورت آنلاین تهیه و مطالعه کنید. همچنین در این فایل PDF اطلاعات بیشتری را می توانید در مورد این کتاب بخوانید.

پنجمین فرمان در میدان عمل

5_farman

این کتاب مکمل کتاب بالا است. در کتاب پنجمین فرمان بیشتر به تئوری پرداخته شده و این کتاب سعی در برطرف کردن این مشکل و کمبود با معرفی مثال ها، نمونه ها و ابزارهای بیشتر کرده است. بعد از خواندن کتاب اول و کار روی آن می توانید با خواندن کتاب پنجمین فرمان در میدان عمل دانش خود را در زمینه خلق سازمان یادگیرنده ارتقا دهید.

این کتاب توسط انتشارات آریانا ترجمه در در دسترس عموم قرار داده شده است که می توانید آن را از این آدرس سفارش داده و مطالعه فرمائید.

در اینجا نیز می توانید بخش هایی از این کتاب را مطالعه کنید ( همچنین دانلود خلاصه ای از کتاب با فرمت PDF ).

رقص تغییر

MakeThumbnail

کتاب رقص تغییر نیز مکمل دو کتاب بالا است و پیشنهاد می کنم این کتاب را بعد از کتاب های بالا مطالعه کنید. البته به شخصه هنوز این کتاب را نخوانده ام اما در این کتاب مهمترین چالش هایی که در تغییر پایدار در سازمان های یادگیرنده می تواند ایجاد شود مورد بررسی قرار گرفته و راهکاری عملی برای آن ارائه شده است. این کتاب را نیز انتشارات آریانا منتشر کرده است. جهت تهیه این کتاب می توانید با این انتشارات تماس بگیرید (لینکی برای فروش پیدا نشد!)

اطلاعات بیشتر در مورد این کتاب را در این آدرس می توانید بخوانید.

جستارهایی در رهبری

978-964-185-172-1

جستجوهای من برای یافتن دیگر کتاب های ترجمه شده از این نویسنده به فارسی به این کتاب ختم شد که توسط نشر نی منتشر شده است. با توجه به مشاهده نویسندگان این کتاب می توان گفت این کتاب نیز از درجه کیفی و محتوایی بسیار مناسبی برخوردار است. این کتاب را می توانید در این آدرس سفارش دهید.